Porozmawiajmy z lekarzem: czy skuteczny sposób na łysinę – to przeszczep włosów?

U kobiet łysienie jest zjawiskiem bardzo rzadkim - a jeśli się zdarza, to nieczęsto jest to intensywne łysienie – co naturalnie panie bardzo pociesza. U mężczyzn łysienie zdarza się tak często, że wydaje się czymś naturalnym. Jednak te panie i ci panowie, którym trudno zaakceptować niedobór włosów, mogą nie tylko wybierać peruki – postęp medycyny sprawia, iż już mogą porozmawiać z lekarzem o zabiegu przeszczepu włosów.

O czym koniecznie trzeba porozmawiać z lekarzem, zanim podejmie się decyzję o poddaniu się zabiegowi przeszczepienia włosów?

Poddanie  się zabiegowi przeszczepienia włosów nie miałoby sensu, gdyby lekarze powiedzieli, że u konkretnej osoby dany zabieg byłby nieskuteczny. Jeśli tak powie jeden czy dwóch lekarzy, można oczywiście upewnić się u trzeciego. Szczęśliwie zabieg przeszczepienia włosów statystycznie ma dużą skuteczność.

Większym problemem może być to, że pewne choroby są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Pocieszające, że lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa. Jednak dla własnego dobra nie ma co zatajać przed lekarzem niczego. Przecież, jeśli pacjent nie poinformował lekarza o wszystkim należycie, to w przypadku powikłań, wynikających z niewiedzy, winę za nie ponosi nie lekarz – tylko pacjent. Co ważne, zabieg wykonuje się przecież po to, by pacjentowi pomóc, a nie zaszkodzić. Pacjencie, zadbaj więc o to, aby sobie nie zaszkodzić! Nie tylko przy zabiegu przeszczepu włosów!

Tym, czego koniecznie trzeba się dowiedzieć jest, to, jak dbać o siebie tuż po zabiegu – tj., czego unikać, a co koniecznie uczynić. Na pewno żaden sumienny lekarz nie zapomni porozmawiać o tym z pacjentem.

O co warto spytać lekarza, zanim ktoś uda się na przeszczep włosów?

Warto się zapytać, jakiego rodzaju dyskomfort czy dolegliwości można odczuwać po zabiegu i jak długo. Po pierwsze, dlatego, aby tuż po tej drobnej operacji nie doświadczyli obaw, że coś poszło nie tak.

Przypuszczalnie, większość pacjentów chciałaby wiedzieć coś więcej o metodzie przeszczepu włosów, niż tylko znać nazwę samej wybranej metody, bo stosuje się już przecież nie jedną metodę przeszczepienia włosów stosuje się współcześnie.

Bez wątpienia pacjent powinien być też poinformowany o tym, czy u niego, jak u większości pacjentów wystarczy jeden zabieg, czy może potrzebne będzie powtórzenie zabiegu po sześciu miesiącach, żeby włosy zagęścić.

Od czego nie da się uciec w związku z zabiegiem przed zabiegiem przeszczepienia włosów?

Chyba już się Państwo domyślają, że nie da się uniknąć tej kwestii, jaką jest cena za takowy zabieg. Na cenę wpływa rodzaj zabiegu, ile razy ma być wykonywany. Warto porównać ceny w różnych klinikach, choć nie zawsze najtaniej znaczy dobrze i w komfortowych warunkach.

Porozmawiajmy z lekarzem: czy skuteczny sposób na łysinę – to przeszczep włosów?

Do jakich wniosków dojdzie pacjent po rozmowie z lekarzem?

Rozmowa z lekarzem potrzebna jest oczywiście po to, aby pacjent (w porozumieniu z najbliższą rodziną) przemyślał, czy „gra jest warta świeczki”. Przed podjęciem decyzji naturalnie warto porównać warunki udzielenia kredytu, które stawiają różne banki, chyba, że ktoś ma zaoszczędzoną potrzebną kwotę. Niektórzy decydują się na drogi kredyt. A inni jednak na perukę lub dochodzą do wniosku, że dadzą radę zaakceptować swoją naturalną łysinę.

Partnerem artykułu jest DermaPoint oferująca przeszczep włosów – więcej na https://dermapoint.pl/przeszczepy-wlosow/